м. Бориспіль, вул. Бабкіна, 6

(044) 599 45 49 • (045) 955 33 13 • (099) 198 21 02 tsmbloknot@gmail.com

Топлес

1, 2, 3…8. Так, саме 8 секунд, як вважають дослідники, потрібно чоловікам, щоб скласти про жінку перше враження. Сканування поглядом грудей відбувається приблизно між 4 та 6 секундами.

Не посперечаєшся з твердженням, що жіноча краса – поняття відносне, і уявлення про ідеал жіночих грудей в різних країнах досить відрізняється відповідно до часів, традицій, віяння моди, релігії та державних укладів. У Древньому Єгипті цінилися груди середнього розміру. Відомо, що бюст древньогрецької Афродіти Кнідської в обхваті не перевищував 86 сантиметрів. А в Древньому Китаї грудну клітку 10-річних дівчат щільно стягували полотняною тканиною, що призводило до недорозвинення молочних залоз. В часи інквізиції про наявність грудей жінкам краще було взагалі забути. А в епоху Ренесансу пишні форми вже возносили на п’єдестал митці.

Ми всі бажаємо щоб груди були високі та пружні, і заради цього підемо на все. В прадавні часи на Русі для ідеального бюсту дівчата їли білокачанну капусту, багату на фолієву кислоту, та хльостали одна одну дубовими віниками у проміжках між банею та льодяним обливанням. На щастя, зараз ми маємо великий вибір засобів починаючи від косметики та регулярних вправ до апаратних процедур і пластичної хірургії.

В домашніх умовах можна робити дуже прості вправи з гантелями або м’ячем. Досить ефективною є класична вправа «молитва»: складіть руки близько перед грудьми, наче збираєтесь молитися – долоні разом, пальці дивляться догори; щільно стисніть долоні та потримайте їх декілька секунд, відчуваючи напруження м’язів плеча та передпліччя; розслабте руки на декілька секунд, та знову повторіть вправу.

Раз на тиждень непогано робити маски для грудей та зони декольте, що стимулюють кровообіг і обмін речовин, використовуючи тертий банан, жирні вершки, мед, рослинну олію. А вибираючи крем для бюсту, звертайте увагу на його склад, віддаючи перевагу косметиці з найбільшим вмістом натуральних інгредієнтів.

Корисно для грудей вживати у їжу моркву, абрикоси, шпинат та

цитрусові (що багаті на вітаміни А, Е, С); раціональний спосіб життя і

правильно підібрана дієта; режим дня та здоровий сон.

Погано впливають на стан молочних залоз відвідування сауни та контрастні процедури (з одного боку – це покращує стан шкіри, а з іншого – може викликати мастопатію); білизна, що менша за розміром (це погіршує кровопостачання); травми та удари; сутулість; дієти, що призводять до різкої втрати ваги, та зайва вага; надмірне перебування на сонці, особливо topless (це провокує фотостаріння шкіри та онкологічні захворювання); гормональний дисбаланс; кава, алкоголь, дефіцит йоду в їжі; стрес.

Щоб бути впевненою не лише в красі, а й в здоров’ї грудей, не забувайте проводити регулярні самообстеження. Їх треба робити щомісяця на 6 – 12-й день менструального циклу, перебираючи пальцями по окружності залози, і поступово звужуючи діаметр. Структура залози є часточковою, що пояснює її деяку неоднорідність. Але особливу увагу треба приділяти ущільненням, яких не було раніше, а також болі в грудях і виділенням із сосків. В такому разі негайно треба звернутися до лікаря — маммолога, зробити УЗД молочних залоз або маммографію.

Текст Є.Григоровська